Choď na obsah Choď na menu
 

 

NCH Čajkovské bralie

18. 2. 2018

Turistická trasa je dlhá 10 km (nám to trvalo 4h). Začína sa nad dedinou Čajkov pri prírodnom amfiteátri, kde môžete odparkovať svoje geovozidlo. 

Náučný chodník je veľmi málo navštevovaný, v lesoch žije množstvo divej zveri a ak budete mať šťastie, môžete vidieť srny, daniele alebo muflóny, prípadne diviaky.

Trasa vedie popri potoku v Sovej doline, prejdete 3 zastávky náučného chodníka, kým sa dostanete k prvej keške - Čajkovské bralie. Táto sa nachádza neďaleko 4. zastávky. Ďalšia keška Kamenná žaba sa nachádza pri poslednej 5. zastávke náučného chodníka.

Odtiaľto môžete pokračovať po neznačenej lesnej cestičke hore na vrch Varta, kde môžete odloviť kešky Muflónia obora, Oddychovka na vyhliadke a Varta. Po ich odlove sa môžete vrátiť späť na náučný chodník.

Od Kamenej žaby NCH pokračuje dolu okolo kešky Čajkovská víla, ku ktorej sa viaže pekná legenda. Cesta pokrčuje dolu do Sovej doliny a vracia sa späť k prírodnému amfiteátru, kde nájdete poslednú multinu Deberča. Finálky vás privedú na naozaj pekné a zaujímavé miesto.

Happy caching smiley

 

mapa.jpg

schranka-01.jpg

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.